راهنمای جامع خرید کولرگازی

در  مقاله راهنمای جامع خرید کولرگازی  سعی کرده‌ایم با توجه به فاکتورهای مختلف و سؤالات متداولی که در این زمینه وجود دارد شمارا برای خرید یک کولرگازی مناسب راهنمایی کنیم.

خرید کولرگازی مناسب به یکی از دغدغه‌های افراد تبدیل‌شده است. با پیشرفت فنّاوری و تولید محصولات جدید زندگی کردن آسان‌تر شده است.

با توجه به نیاز ویژه افراد به این محصول برندهای مختلفی در این زمینه اقدام به تولید اسپلیت‌های مختلف کرده‌اند. رقابت در این بازار بسیار سخت و نفس‌گیر است.

هرکدام از برندها سعی دارد با ارائه نوآوری‌های جدید محصولی باکیفیت بیشتری تولید کند.

در مقابل نیز خریداران با توجه به تنوع بالای محصولات در هنگام خرید کولرگازی با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند و دچار سردرگمی می‌شوند.

اما در این میان افرادی که قصد خرید کولرگازی دارند با توجه به اینکه فروشندگان زیادی در سراسر کشور وجود دارد برای جلوگیری از خرید محصولات تقلبی و بی کفیت باید سعی کنند با آگاهی کامل محصول مناسبی را خریداری کنند.

اگر می‌خواهید از روی آگاهی محصولی باکیفیت و متناسب با انتظارات خود خریداری کنید در ادامه این بررسی با ما همراه باشید.

راهنمای جامع خرید کولرگازی

راهنمای جامع خرید کولرگازی - اوجنرال اسپلیت
راهنمای جامع خرید کولرگازی – اوجنرال اسپلیت

چند نوع کولرگازی وجود دارد؟

صنعت تولید کولرگازی به چند نوع دسته‌بندی می‌شود. برندهای مختلف در این چند دسته سعی می‌کنند اسپلیت‌های باکیفیت و بادوام بالا بسازند.

البته با پیشرفت روزافزون فنّاوری انتظار می‌رود انواع جدیدی نیز به این دسته‌بندی‌ها اضافه شود.

انواع کولرگازی شامل :

1- کولرگازی پشت پنجره‌ای 

قدیمی‌ترین نوع کولرگازی است. این نوع کولرگازی یک‌تکه‌ای است اما نصب آن شبیه به کولرهای آبی است.

به این صورت که باید برای نصب بخشی از آن در بیرون اتاق و در معرض هوای آزاد باشد فضایی در نظر داشته باشیم و بخش دیگر آن داخل اتاق قرار می‌گیرد.

البته این نوع کولرگازی با توجه به اینکه هم ازلحاظ طراحی و هم ازلحاظ کارایی نسبت به مدل‌های جدید ضعیف‌تر است امروزه درصد کمی از مردم تمایل به خرید آن دارند.

2- اسپلیت ایستاده

همان‌طور که از نامش پیداست یک‌تکه است و به‌صورت ایستاده در محیط نصب می‌شود. معمولاً برای سالن‌های بزرگ استفاده می‌شود. سیستم پرتاب باد در این نوع کولرگازی بسیار قدرتمند است.

3- کولرگازی پرتابل

این نوع کولرگازی کاملاً شبیه به کولرگازی‌های پشت پنجره‌ای ساخته‌شده‌اند با این تفاوت که قابل حمل هستند و بیشتر برای اتاق‌های کوچک مورداستفاده قرار می‌گیرند.

اگر مستأجر هستید و هرچند وقت یک‌بار نیاز به جابه‌جایی دارید این نوع کولرگازی باقابلیت حمل آسان کمک می‌کند بدون نیاز به نماینده‌های ما در دفاتر خدمات پس از فروش، دستگاه را به مکان موردنظر انتقال دهید و از آن استفاده کنید.

4- اسپلیت دیواری

یک‌تکه هستند و بر روی دیوار نصب می‌شوند. این نوع کولرگازی کمترین فضا را اشغال می‌کنند. همچنین ظرفیت آن‌ها بین 9000تا 36000 موجود است.

معرفی برندهای برتر تولیدکننده کولرگازی:

 • اوجنرال (ogeneralsplit)

 • گری

 • سامسونگ

 • بوش

 • ال‌جی

کدام برندها در ایران طرفداران بیشتری دارند؟

در هنگام خرید کولرگازی باید چه نکاتی را مدنظر داشته باشیم؟

برندهای برتر با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی مختلف، کولرگازی‌های متعددی تولید می‌کنند.

افراد در هنگام خرید ممکن است با تعداد زیادی از برندها و مدل‌های مختلف مواجه شوند که باعث سردرگمی و عدم تصمیم‌گیری درست می‌شود.

اما در اینجا مهم‌ترین عواملی که باید قبل از خرید کولرگازی به آن‌ها توجه کنیم بیان‌شده است.

در هر قسمت برای درک بهتر موضوع مثال‌های متعددی استفاده‌شده است تا افراد با شناخت و آگاهی بیشتری اقدام به خرید کنند.

منطقه آب و هوایی:

کشور ایران به سه منطقه آب و هوایی تقسیم می‌شود. افراد در هنگام خرید اسپلیت باید به این نکته توجه کنند که می‌خواهند کولرگازی را در چه منطقه آب و هوایی نصب کنند؟

پاسخ درست به این پرسش باعث می‌شود کولرگازی خریداری شده دوام بیشتر و کارایی بهتری داشته باشد.

برای مثال اگر شما در یک منطقه با آب‌وهوای گرم و شرجی قرار دارید استفاده از کولرگازی‌های اوجنرال عادی به شما پیشنهاد نمی‌شود.

ساختار این نوع کولرگازی برای چنین مناطقی مناسب نیست و بازدهی کمی دارد. اما برای این مناطق  کولرگازی اوجنرال اینورتر گزینه مناسبی است.

برای مثال کسانی که در منطقه آب و هوایی کوهستانی و سرد قرار دارند استفاده از کولرگازی اوجنرال پیشنهاد می‌شود. دوام و عملکرد مناسبی اسپلیت در این مناطق با توجه به تست‌های انجام‌شده بسیار رضایت‌بخش بوده است.

برای کسانی که در سایر مناطق آب و هوایی زندگی می‌کنند با تماس با کارشناسان فروش می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند با تشخیص منطقه آب و هوایی خود می‌توانید گزینه‌های موجود برای خرید اسپلیت را محدودتر کنید.

متراژ خانه

در مرحله دوم برای خرید کولرگازی باید به مکان نصب آن توجه کنید. با توجه به محل قرارگیری کولرگازی می‌توانید ظرفیت آن را تعیین کنید.

در ادامه با توجه به مساحت‌های مختلف میزان ظرفیت‌های مختلف پیشنهادشده است.

 1. مساحت کمتر از 50 متر
 2. مساحت بین 50 متر تا 100 مترمکعب
 3. مساحت 100 متر تا 150 متر
 4. مساحت 150 متر تا 200 متر
 5. و ….

 

البته لازم به ذکر است که علاوه بر مساحت محیط موردنظر میزان ارتفاع و بلندی فضا نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در نتیجه علاوه بر مساحت محیط به ارتفاع محیط نیز توجه کنید. اگر تشخیص آن برایتان دشوار است می‌توانی با مشاورین فروش ما تماس حاصل فرماید تا به‌خوبی شمارا راهنمایی کنند.

راهنمای جامع خرید کولرگازی توان به مساحت کولرگازی
راهنمای جامع خرید کولرگازی توان به مساحت کولرگازی

تعداد افراد خانواده

ممکن است برایتان اتفاق افتاده باش که در هنگام خرید کولرگازی فروشنده تعداد افراد حاضر در فضای که برای آن کولرگازی خریداری می‌کنید را بپرسند.

شاید در ابتدا به نظرتان ربطی به قضیه نداشته باشد. اما حقیقت چیز دیگری است.

تصور کنید در یک روز گرم تابستانی تعداد افراد خانواده‌ای 4 نفر است.

کولرگازی آن‌ها روشن است و در هنگام خرید به‌اندازه فضا و با توجه به موقعیت جغرافیای منطقه کولرگازی خریداری‌شده است.

در صورت افزایش اعضای خانواده یا زمانی که مهمان به خانه می‌آیید متوجه می‌شویم که هوا به‌اندازه کافی خنک نیست!

 افزایش افراد باعث افزایش تولید دی‌اکسیدکربن در محیط می‌شود و محیط را گرم‌تر می‌کند.

درنتیجه توانایی و عملکرد کولرگازی در این محیط کاهش پیدا می‌کند. پس سعی کنید در هنگام خرید اسپلیت به این نکته نیز توجه کنید.

اگر در محیط موردنظر شما رفت‌وآمد زیاد است کولرگازی با ظرفیت بالاتری را انتخاب کنید. اگر هم رفت‌وآمد کم است کولر گاری با ظرفیت متوسط و مناسبی را انتخاب کنید.

برای مثال برای بانک‌ها و ادارهای  مختلف که تعداد مراجعین آن‌ها زیاد است در فصل تابستان برای خنک‌سازی بهینه‌تر فضا نیاز به کولرگازی باکیفیت بالاتری است.

به این صورت که به‌جای خرید کولرگازی 12 هزار خرید 24 هزار پیشنهاد می‌شود.

میزان مصرف انرژی

تاکنون پیشرفت‌های بشر بیشتر در حوزه الکترونیک بوده است. به این صورت که محصولات مختلف اعم از خانگی و … برای فعالیت و کارکرد به انرژی و برق نیاز دارند. کولرگازی نیز از این قضیه جدا نیست.

بسیار اتفاق می‌افتد که در روزهای گرم تابستان درست زمانی که بیشتر از هر موقع دیگری به کولرگازی و تهویه هوای مناسب احتیاج داریم برق منزل قطع می‌شود و امکان استفاده از کولر غیرممکن می‌شود.

برای حل این مشکل کاربران انتظار دارند در سال‌های آینده تولیدکنندگان محصولاتی را به بازار عرضه کنند که فضایی برای ذخیره انرژی داشته باشند.

اما متأسفانه تاکنون چنین دستگاهی ساخته نشده است.

بااین‌حال افرادی که تمایل به خرید کولرگازی دارند شاید در وهله اول از اینکه قرار است قبض برق آن‌ها چندین برابر شود نگران باشند.

اما لازم است یادآور شویم که اگر انتخاب درستی داشته باشید قطعاً این مشکل برایتان پیش نخواهد آمد.

هرکدام از محصولات برندهای مختلف در هنگام عرضه به بازار مشخصات کاملی اعم از میزان مصرف انرژی که دارد را در برگه‌ای مخصوص مربوط به شناسنامه محصول ثبت می‌کند.

افراد با دقت به این برگه می‌توانند متوجه شوند که آیا کولرگازی موردنظر آن‌ها مصرف بالا و یا کمی دارد.

اگر برچسب انرژی آن A+++ بود به این معنی است که میزان انرژی مصرفی آن بسیار کم است و افراد بدون نگرانی می‌توانند از هوای پاک و خنک لذت ببرند.

به بیان ساده‌تر می‌توان گفت اگر برچسب انرژی آن Aباشد یعنی کمترین میزان مصرف انرژی در میان کل کولرگازی‌ها را دارد.

البته میزان مصرف انرژی تا C نیز قابل‌قبول است. اما هر چه این حرف به A نزدیک‌تر باشد انرژی و درنتیجه برق کمتری مصرف می‌کند که به نفع جیب خریدار است.

اما اگر برچسب انرژی کولر خریداری از D تا G باشد باید خدمتتان عرض کنیم که دستگاه شما دارای به بیشترین میزان مصرف انرژی و کمترین بازه‌ی است. علاوه بر این باید منتظر فیش‌های برق نجومی نیز باشید.

درنتیجه در هنگام خرید کولرگازی همواره دقت کافی را در میزان مصرف انرژی آن داشته باشید. البته لازم به ذکر است که برخی از شرکت‌ها اقدام به زدن برچسب‌های تقلبی بر روی محصولات خود می‌کنند لذا در هنگام خرید از اصالت برچسب مطمئن باشید.

ogeneralsplit_مصرف انرژی
ogeneralsplit_برچسپ مصرف انرژی

خدمات پس از فروش:

اگر در هنگام خرید کولرگازی همه فاکتورهای موردنظر خود را در نظر گرفتید و موفق به انتخاب یک کولرگازی مناسب شدید.

این نکته را فراموش نکنید که خدمات پس از فروش مانند ضامنی در طول مدت استفاده از دستگاه به شما کمک می‌کند.

خرید کولرگازی ازیک‌طرف دغدغه‌های مخصوص به خود را دارد. اما پس از خرید، نصب و راه‌اندازی آن‌یکی دیگر از چالش‌هایی است که افراد با آن مواجه می‌شوند.

امروزه شرکت‌ها و فروشگاه‌های مختلفی اسپلیت‌های متنوعی را در بازار به فروش می‌رسانند. اما ارائه خدمات پس از فروش نیز یکی مهم‌ترین گزینه‌ها است.

سعی کنید از فروشگاهی خرید کنید که در کنار اسپلیت خدمات پس از فروش مناسبی نیز داشته باشد.

اما خدمات مناسب یعنی چه؟

به این معنی که پس از خریداری و تحویل کولرگازی این وسیله توسط کارشناسان شرکت برای شما راه‌اندازی و تست شود.

علاوه بر این در زمان‌هایی که می‌خواهید جای قرارگیری کولرگازی را عوض کنید و یا در صورت بروز هرگونه مشکل و نقص فنی کارشناسان تعمیر توسط شرکت در اسرع وقت برای رفع مشکل مراجعه کنند.

شرکت اوجنرال اسپلیت باافتخار اعلام می‌کند که در سراسر کشور کارشناسان این شرکت آماده هرگونه مشاوره، راهنمایی و رفع مشکلات کولرگازی‌های خریداری‌شده از شرکت هستند. همچنین خدمات پس از فروش این شرکت تا یک سال بعد از خرید دستگاه کامل رایگان می باشد.

ضمانت نامه معتبر:

امروزه با توجه به اینکه محصولات تقلبی در بازار با رشد چشم گیری مواجه شده است افراد در هنگام خرید باید از فروشنده در خواست ضمانت نامه معتبر داشته باشند.

وجود ضمانت نامه معتبر در کنار محصول به معنی اصالت و اصلی بودن آن است.

در هنگام خرید اسپلیت سعی کنید اطلاعات موجود بر روی ضمانت نامه را به خوبی مطالعه کنید و با مراجعه به وب سایت شرکت در مورد اصالت آن مطمئن شوید.

شاید فکر کنید انجام این کارها بسیار زمان بر است.

اما باید به اطلاع برسانیم تعداد افرادی که پس از خرید جنس‌های تقلبی بخشی از سرمایه خود را ازدست‌داده‌اند کم نیستند.

پس اگر نمی‌خواهید شما نیز جزو مال‌باختگان این عرصه باشید سعی کنید با آگاهی کامل کولرگازی مناسب خود را از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

قیمت

با توجه به بالا رفتن قیمت ارز در کشور قیمت محصولات مختلف به‌شدت افزایش‌یافته است. ازاین‌رو افراد در هنگام خرید توجه ویژه‌ای به قیمت کولرگازی دارند. در بازار داغ کولرگازی رقابت تنگاتنگی در میان شرکت‌های مختلف وجود دارد.

معمولاً خرید محصولات در ایران به این شکل است که افراد ابتدا بودجه خاصی را برای محصول موردنظر در نظر می‌گیرند و سپس اقدام به خرید می‌کنند.

ولی پیشنهاد می‌کنیم ابتدا انتظارات خو را شناسایی کنید و سپس با توجه به آن کولرگازی مناسبی را انتخاب کنید.

در پایان با توجه به قیمتی که در نظر دارید از میان گزینه‌های موجود اقدام به خرید کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که خرید کولرگازی به عنوان محصولی که سال‌های سال مورداستفاده قرار می‌گیرد و مختص به یک فصل خاص نیست سعی کنید از بهترین نمونه های موجود در بازار خرید کنید.

قبل از خرید نیز سعی کنید قیمت های سایت های مختلف و فروشگاه معتبر مختلف را با هم مقایسه کنید تا در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کند.

بررسی تخصصی:

ویژگی های مختلف موتورهای موجود در کولرگازی

 • کمپرسور
 • اینورتر
 • جمع‌بندی

با توجه به نکات مختلفی که در بالا به‌صورت کامل بررسی شد. اکنون اطلاعات مناسبی برای خرید کولرگازی در اختیاردارید.

اگر قبل از خواندن مفاله راهنمای جامع خرید کولرگازی  در مورد کولرگازی هیچ اطاعاتی نداشتید اکنون به‌صورت کامل با بخش‌های مختلف آن و فاکتورهای مهم برای خرید اسپلیت آشنای دارید.

هدف ما از ارائه مقاله راهنمای جامع خرید کولرگازی  تنها اطلاع‌رسانی و افزایش سطح آگاهی افراد برای خرید کولرگازی است.

درصورتی‌که در هرکدام از بخش‌های به مشکل برخوردید می‌توانید با قسمت پشتیبانی سایت در ارتباط باشید همچنین می‌توانید از مشاورین ما برای خرید کولرگازی مناسب کمک بگیرید.

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.

0

بالا

X